CHANGETM

Wypuść ich z więzienia
Status Quo

Naucz się komunikować zmianę i tworzyć korzystny kontekst do jej wprowadzenia

POZNAJ UMIEJĘTNOŚĆ

Meaning Makers ChangeTM

Ile świetnie przygotowanych zmian upada przez komunikację?

Dlaczego ludzie wolą trwać przy tym co znane, nawet wobec racjonalnych argumentów? Gdy chcesz coś zmienić – nie licz na szczęście. Twórz komunikację, która przekona mózg Twojego odbiorcy.

Z umiejętnością Meaning Makers Change zrozumiesz jak w głowie odbiorców powstaje status quo i jak je zmienić na Twoją korzyść. Nauczysz się jak redukować cztery bariery zmiany i będziesz komunikować potrzebę zmiany w konkretny, motywujący do działania, sposób.

Już dziś naucz się jak komunikować zmianę i tworzyć korzystny kontekst do jej wprowadzenia.

WYPUŚĆ TWOICH ODBIORCÓW Z MENTALNEGO WIĘZIENIA - STATUS QUO

Wszystko zostało już napisane. Od Leading Change Dana Kottera z 1996 r. do The Psychology of Change Management Lawson’a i Price’a (McKinsey) – podstawy zarządzania zmianą zostały określone dekady temu. Te zalecenia są dobrze ugruntowane w dziedzinie psychologii i są całkowicie racjonalne. I właśnie w tym miejscu coś się nie udaje.

Dlaczego? Ponieważ te zalecenia są często realizowane z lekceważeniem pewnych, często irracjonalnych – ale absolutnie przewidywalnych – elementów natury ludzkiej.

Zarządzanie zmianą działa, ale tylko wtedy, gdy zmiana jest przekazywana zgodnie z – a nie wbrew – kontr-intuicyjnym zasadom podejmowania decyzji przez człowieka. Zarówno na poziomie indywidualnym, jak i firmowym.

Status Quo jest najważniejszym czynnikiem w ludzkich decyzjach. Niewidzialne siły działają 24 godziny na dobę, aby Twoi odbiorcy nie chcieli się zmieniać (nawet jeśli mówią inaczej). Jak to wpływa na Waszą pracę?

„Naciskanie mocniej” nie jest sposobem na zmianę czyjegoś zdania. Ludzie nie są kuleczkami. Popchnięci – pchają w drugą stronę. Czy potrafisz przedstawić swoją zmianę w kontekście, który zachęci odbiorców do działania?

Abstrakcja prowadzi do braku działania. To, co wygląda na opór, jest często brakiem jasności. Nie zakładaj, że nowe posunięcia są oczywiste. Czy wiesz, jak usunąć niejasności ze swojej wizji zmiany?

ARGUMENTY NIE WYSTARCZĄ BY POWIEDZIELI „TAK”

CZY POTRAFISZ STWORZYĆ KORZYSTNY KONTEKST DLA ZMIANY?

zrozumiesz

jak w głowie odbiorców powstaje status quo i jak je zmienić na Twoją korzyść

nauczysz

się jak redukować cztery bariery zmiany

będziesz

komunikować potrzebę zmiany w konkretny, motywujący do działania, sposób

DLA KOGO JEST UMIEJĘTNOŚĆ

Meaning Makers ChangeTM?

Mózg postrzega status quo jako „darmowe”, a często – bezpieczne. Czysto racjonalna, logiczna argumentacja tego nie podważy. Meaning Makers Change daje:

  • Liderom – umiejętność korzystania z języka komunikacji, który trafia do ludzkiego mózgu – pozwala na zaangażowanie pracowników w procesy i projekty – nawet te trudne
  • Twojemu zespołowi – narzędzia by komunikował swoje wysiłki na rzecz zmian w sposób, który tworzy odpowiedni, sprzyjający kontekst – i zachęca odbiorców do działania
  • Działom sprzedaży – metody na wytrącenie klientów z obecnego status quo – i ukierunkowanie ich na niezbędną zmianę – skorzystanie z Waszych rozwiązań

Zmiana jest trudna, ale robi się jeszcze trudniejsza, gdy mózg mówi „nie”. Pomóż Twoim odbiorcom uciec ze status quo przez komunikowanie zmiany w zgodzie z – a nie przeciwko – ludzkiemu mózgowi.

Zdobądź umiejętność

20